După lungi așteptări a venit momentul mult așteptat: anunțarea echipelor care se vor “duela” pe nisip în perioada 6-8 iulie 2018, la prima competiție din cadrul celei de-a treia ediții Baia Mare Beach Handball Challenge, și anume cea de beach handball dedicată amatorilor.

Ne așteaptă 3 zile pline de beach handball, spectacol, piruete, aeriene, adrenalină și multă distracție. La competiția dedicată amatorilor s-au înscris 15 echipe, dintre care 11 echipe la categoria masculin și 4 echipe la categoria feminin. La categoria masculin vom avea 3 grupe și anume:

  • Grupa A: Mec Team, Dulăii, Can-dela și Cloud 9.

  • Grupa B: HC Ilussion, Golden Boys, Suporter băimărean și Marvel.

  • Grupa C: Unfiltered handball team, TBA și Manowar.

La fete, cele 4 echipe înscrise sunt: Phoenix, Vipers, Tigroaicele și Pisicile sălbatice.

În total, pe durata celor 3 zile se vor juca 37 de meciuri, după cum urmează:

VINERI, 6 iulie 2018

  • 16:00 [M] Mec-Team vs Dulăii (teren 1) / HC Ilussion vs Golden Boys (teren 2)

  • 16:45 [M] Unfiltered handball team vs TBA (teren 1) / Can-dela vs Cloud 9 (teren 2)

  • 17:30 [F]Phoenix vs Tigroaicele (teren 1) / Pisicile sălbatice vs Vipers (teren 2)

  • 18:15 Moment artistic susținut de gimnastele de la CSM

  • 18:20 [M] Suporter băimărean vs Marvel (teren 1) / Manowar vs Unfiltered handball team (teren 2)

  • 19:05 [F]Vipers vs Phoenix (teren 1) /  Pisicile sălbatice vs Tigroaicele (teren 2)

  • 19:50 [M] Can-dela vs Mec-Team (teren 1) / HC Ilussion – Suporter băimărean (teren 2)

  • 20:30 [M] TBA vs Manowar (teren 1) / Cloud 9 vs Dulăii (teren 2)

  • 21:20 [M] Marvel vs Golden Boys (teren 1)

 

SÂMĂTĂ, 7 iulie 2018

  • 16:00 [M] Mec-Team vs Cloud 9 (teren 1) / HC Ilussion vs Marvel (teren 2)

  • 16:45 [M] Can-dela vs Dulăii (teren 1) / Golden Boys vs Suporter băimărean (teren 2)

  • 17:30 [F] Tigroaicele vs Vipers (teren 1) / Phoenix vs Pisicile sălbatice (teren 2)

  • 18:15 Moment artistic oferit de ACS Kick Boxing Baia Mare

  • 18:20 [M] Loc IV gr.A vs Loc IV gr.B (teren 1) / Loc II gr.A vs Loc II gr.C (teren 2)

  • 19:05 [M] Loc II gr.B vs Loc II gr.A (teren 1) / Loc III gr.A vs Loc III gr.C (teren 2)

  • 19:50 [F] Phoenix vs Tigroaicele (teren 1) /  Pisicile sălbatice vs Vipers (teren 2)

  • 20:35 [M] Loc III gr. B vs Loc III gr. A (teren 1)

 

DUMINICĂ, 8 iulie 2018

  • 16:00 [M] Loc II gr.C vs Loc II gr.B (teren 1) / Loc III gr.B vs Loc III gr.C (teren 2)

  • 16:45 [F] Phoenix vs Vipers (teren 1) / Tigroaicele vs Pisicile sălbatice (teren 2)

  • 17:30 [M] Semifinală I – Loc I gr.A vs Loc I gr. C (teren 1)

  • 18:15  [M] Semifinală II – Loc I gr.B vs Câștigătoare turneu calificare (teren 1)

  • 19:00 [F] Vipers vs Tigroaicele (teren 1) / Pisicile sălbatice vs Phoenix (teren 2)

  • 19:45 [M] Finala mică (teren 1)

  • 20:30 [M] Finala mare (teren 1)

  • 21:00 Festivitate premiere

Ne vedem pe plaja de la munte !!

Please follow and like us:
Categories: Blog

1 Comment

Leave a Reply