Main Court        
10:00 W10 E.F.E. – Os Tigres vs. Balonmano Playa Alcalá 12:15 9:15   0:2
10:45 W31 Beach Girls vs. CAIPIranhas 5:10 7:1 6:4 2:1
11:30 M10 BHV Wasserschloss vs. BHT Petra Plock 10:20 12:15   0:2
12:15 M31 Tricolorii vs. BHC 2areg  10:20 18:19    0:2 
13:00 W13 BHT Pyrki Poznan vs. E.F.E. – Os Tigres  13:18 19:10  10:6  2:1 
13:45 W34 BHC 2areg vs. Beach Girls 15:14 18:10   2:0
14:30 M13 TSHV Camelot vs. BHV Wasserschloss 24:12 25:24   2:0
15:15 M34 Beach Stars BHC vs. Tricolorii 19:16 20:12   2:0
16:00 W16 E.F.E. – Os Tigres vs. Westsite Amsterdam 17:28 12:16   0:2
16:45 W18 Balonmano Playa Alcalá vs. BM Playa Algeciras  20:25 23:22  9:8  2:1 
17:30 M16 BHV Wasserschloss vs. V. Gaw  18:28 10:26    0:2 
18:15 M18 BHT Petra Plock vs. Palletways Verallia Azuqueca  20:21 17:20    0:2 
19:00 W39 CAIPIranhas vs. OVB Beach Girls 22:19 18:20 7:6 2:1
19:45 W37 Beach Girls vs. Club Balonmano Getasur  17:14 15:20  11:12  1:2 
20:30 M37 Tricolorii vs. E.F.E. – Os Tigres  20:30 14:21    0:2 
21:15 M39 BHC 2areg vs. Pinturas Andaluciá BMP Sevilla  18:17 8:20  6:8  1:2 
                 
Court II        
10:00 W11 Multichem-Szentendrei N.K.E vs. BM Playa Algeciras 22:20 8:5   2:0
10:45 W32 LadyBugs vs. OVB Beach Girls 9:5 4:9 3:2 2:1
11:30 M11 Ekaterinodar vs. Palletways Verallia Azuqueca 14:17 26:14 8:3 2:1
12:15 M32 HEI Beachhandball vs. Pinturas Andaluciá BMP Sevilla  16:12 20:23  4:9  1:2 
13:00 W14 Balonmano Playa Alcalá vs. Multichem-Szentendrei N.K.E  16:24 17:23    0:2 
13:45 W35 CAIPIranhas vs. LadyBugs 20:19 26:22   2:0
14:30 M14 BHT Petra Plock vs. Ekaterinodar 17:26 21:28   0:2
15:15 M35 BHC 2areg vs. HEI Beachhandball 18:19 14:21   0:2
16:00 W17 Multichem-Szentendrei N.K.E vs. BHT Pyrki Poznan  24:22 26:20    2:0 
16:45 W38 LadyBugs vs. BHC 2areg  17:18 26:19  6:7  1:2 
17:30 M17 Ekaterinodar vs. TSHV Camelot  22:18 28:25    2:0 
18:15 M38 HEI Beachhandball vs. Beach Stars BHC  22:25 18:20    0:2 
                 
Court III        
10:00 W12 Westsite Amsterdam vs. SPORT CLUB Senec 20:24 8:11   0:2
10:45 W33 Club Balonmano Getasur vs. GRD LEÇA  9:6 9:13  10:9  2:1 
11:30 M12 V. Gaw vs. Detono Zagreb 19:18 22:14   2:0
12:15 M33 E.F.E. – Os Tigres vs. 12Monkeys Köln BHC  23:20 25:26  4:5  1:2 
13:00 W15 BM Playa Algeciras vs. SPORT CLUB Senec  18:15 20:14    2:0 
13:45 W36 OVB Beach Girls vs. GRD LEÇA 26:22 18:13   2:0
14:30 M15 Palletways Verallia Azuqueca vs. Detono Zagreb  16:18 23:22  6:7  1:2 
15:15 M36 Pinturas Andaluciá BMP Sevilla vs. 12Monkeys Köln BHC 24:18 25:18   2:0