Main Court/ Teren principal         
10:00 W1 BM Playa Algeciras vs. BHT Pyrki Poznan 23:16 26:20   2:0
10:45 W22 OVB Beach Girls vs. BHC 2areg  21:16 18:21  4:6  1:2 
11:30 M1 Palletways Verallia Azuqueca vs. TSHV Camelot 24:19 22:25   2:0
12:15 M22 Pinturas Andaluciá BMP Sevilla vs. Beach Stars BHC  23:18 16:20  16:14  2:1 
13:00 W4 E.F.E. – Os Tigres vs. BM Playa Algeciras  12:20 18:19    0:2 
13:45 W25 Beach Girls vs. OVB Beach Girls  8:23 16:18    0:2 
14:30 M4 BHV Wasserschloss vs. Palletways Verallia Azuqueca  12:30 8:26    0:2 
15:15 M25 Tricolorii vs. Pinturas Andaluciá BMP Sevilla  14:19 18:28    0:2 
16:00 W7 Multichem-Szentendrei N.K.E vs. E.F.E. – Os Tigres  20:12 18:12    2:0 
16:45 W28 LadyBugs vs. Beach Girls  20:17 12:16  6:7  1:2 
17:30 M7 Ekaterinodar vs. BHV Wasserschloss  20:6 26:6    2:0 
18:15 M28 HEI Beachhandball vs. Tricolorii  27:16 21:20    2:0 
19:00 Opening Ceremony        
19:30 W9 SPORT CLUB Senec vs. BHT Pyrki Poznan  16:20 21:20  9:6  2:1 
20:15 W30 GRD LEÇA vs. BHC 2areg  12:15 16:22    0:2 
21:00 M9 Detono Zagreb vs. TSHV Camelot  32:22 24:25  6:9  1:2 
21:45 M30 12Monkeys Köln BHC vs. Beach Stars BHC  18:19 15:22    0:2 
                 
Court II/ Terenul II        
10:00 W2 Westsite Amsterdam vs. Balonmano Playa Alcalá 24:20 26:18   2:0
10:45 W23 Club Balonmano Getasur vs. CAIPIranhas  16:28 22:14  4:6  1:2 
11:30 M2 V. Gaw vs. BHT Petra Plock  22:12 22:25  6:4 2:1 
12:15 M23 E.F.E. – Os Tigres vs. BHC 2areg  18:16 18:19  8:9  1:2 
13:00 W5 BHT Pyrki Poznan vs. Westsite Amsterdam  14:20 22:27    0:2 
13:45 W26 BHC 2areg vs. Club Balonmano Getasur  22:18 14:21  6:8  1:2 
14:30 M5 TSHV Camelot vs. V. Gaw  17:25 17:19    0:2 
15:15 M26 Beach Stars BHC vs. E.F.E. – Os Tigres  22:29 22:24    0:2 
16:00 W8 BM Playa Algeciras vs. Westsite Amsterdam  21:20 20:16    2:0 
16:45 W29 OVB Beach Girls vs. Club Balonmano Getasur  19:18 14:20  7:6  2:1 
17:30 M8 Palletways Verallia Azuqueca vs. V. Gaw  26:24 20:19    2:0 
18:15 M29 Pinturas Andaluciá BMP Sevilla vs. E.F.E. – Os Tigres  24:12 18:19  5:6  1:2 
                 
Court III/ Terenul III         
10:00 W3 SPORT CLUB Senec vs. Multichem-Szentendrei N.K.E 10:17 19:20   0:2
10:45 W24 GRD LEÇA vs. LadyBugs  16:18 14:19    0:2 
11:30 M3 Detono Zagreb vs. Ekaterinodar 16:17 18:20   0:2
12:15 M24 12Monkeys Köln BHC vs. HEI Beachhandball  18:20 24:32    0:2 
13:00 W6 Balonmano Playa Alcalá vs. SPORT CLUB Senec  22:18 18:23  6:7  1:2 
13:45 W27 CAIPIranhas vs. GRD LEÇA  26:14 21:18    2:0 
14:30 M6 BHT Petra Plock vs. Detono Zagreb  21:26 14:22    0:2 
15:15 M27 BHC 2areg vs. 12Monkeys Köln BHC  28:14 20:21  5:4  2:1